بیمارستان آبان

امروز يکشنبه 10 ارديبهشت 1396

منو
  1. جستجو

مقررات داخلی بیمارستان

مقررات داخلی بیمارستان آبان

مقدم شما عزیزان را به مرکز تخصصي و فوق تخصصی بيمارستان آبان گرامی داشته و از شما به خاطر انتخاب این بیمارستان جهت رفع نیازهای درمانی خود سپاسگذاریم. ما تمام تلاش خود را نموده ایم تا با استفاده از کارکنان مجرب و بکارگیری تکنولوژی روز دنیا ضمن ارائه خدمات مطلوب، در جهت رضایت شما گام برداریم.

خشنودی شما اولویت نخست ماست و کارکنان این مرکز خود را مفتخر، بلکه متعهد به خدمت صادقانه به شما مراجعین محترم دانسته و ایمان دارند رضای خالق وابسته به رضای مخلوق است.

در راستای ارائه خدمات مطلوب، در کوتاهترین زمان ممکن، خواهشمندیم مطالب این نوشتار را با دقت مطالعه فرمایید.

عیادت از بیماران و حضور همراه

1 . ساعت ملاقات عمومی بیماران در بخش ها ساعت 15 الی 17 ، در سی سی یو ساعت 16 الی 17 , و برای بیماران آی سی یوملاقات ممنوع می باشد.لطفا از آوردن کودکان زیر 12 سال جدا خودداری نمائید(بدلیل رعایت اصول بهداشت و سلامت) ، و از ورود اطفال بالای 12 سال به بخشهای ویژه جداً خودداري نماييد. همچنین از مراجعه در غیر از ساعات ذکر شده جهت ملاقاتخودداری فرمایید.

2 . با توجه به محدودیت فضا و زمان، برای رفاه خود و بیماران بیمارستان ، تقاضا داریم خویشان و دوستانی را که مایل به ملاقات بیمار هستند ، پس از ترخیص به منزل هدایت کنید.

3. سیگار کشیدن در محیط بیمارستان توسط بیمار و همراهان ممنوع می باشد.

4. حضور همراه بر بالین بیمار منوط به اجازه پزشک معالج ، بخش و دریافت کارت همراه است . حضور همراه در اتاق دو تخته فقط یک نفر و در اتاق خصوصی هزینه همراه بیش از یک نفر مجزا اخذ میگردد.

5. جهت رفاه حال بیماران از استفاده نمودن تلفن همراه خودداری نمایید. همچنين استفاده از تلفن همراه و قرار دادن آن در مجاورت تجهیزات پزشکی به دلیل ایجاد تداخل در عملکرد آنها ممنوع می باشد.

6. به منظور جلوگیری از آسیبهای احتمالی به بیمار درخواست می گردد از هرگونه دستکاری تجهیزات پزشکی و تاسیساتی خوددارینمایید. در صورت ایجاد اختلال و یا هرگونه مشکل به مسئول بخش اطلاع دهید.

7. وسایل وتجهیزات موجود در اتاق ها نزد بیمار امانت می باشد لذا در حفظ و نگهداری آن نهایت دقت را مبذول فرمایید. همچنین ورود و خروج هرنوع وسیله پزشکی شخصی با مجوز برگ خروج كالا صورت می پذیرد

8. مسئولیت نگهداری لوازم و اشیاء قیمتی و لوازم شخصی و لوازمی مانند دندان مصنوعی، اندام مصنوعی و امثالهم بهعده بیمار است .حتی المقدور اینگونه لوازم در بیمارستان نگهداری نشود.در صورت نیاز اشیاء گرانقیمت و وجوه نقدی در مقابل دریافت رسید به صندوق امانت بیمارستان تحویل شود.

9. در زمان بروز حادثه به راهنمای فرار اضطراری که در پشت درب اتاق های بستری و راهروها نصب شده است توجه فرمائید .

10. رعایت سکوت و حفظ آرامش برای جلوگیری از ناراحتی و اضطراب بیماران الزامی می باشد. از تجمع در اتاق بیماران خودداری نمایید.

11. جهت تماس مستقیم با اتاق بیمار خود از خارج از بیمارستان پس از گرفتن شماره 83839 شمارهاتاقبیماريا داخلي مورد نظر راشمارهگیرینمائید .

12 . جهت تماس با مسئولین بیمارستان شماره های داخلی ذیل را شماره گیری نمائید :

نام واحد

شماره داخلی

نام واحد

شماره داخلی

مدیریت عامل

300

مدیریت داخلی

800-740

مدیریت پرستاری

600

ترخيص

106

مدیریت فناوری اطلاعات

9119

مسئول بيمه

104

صندوق

101

مسئول مدارک پزشکی

889

مسئول تغذیه

507

دفتر پرستاري

666

مسئول تاسیسات

810

آزمايشگاه

700

پذيرش و اطلاعات

100-200

بوفه

509

بیمه و سازمانهای طرف قرارداد

13 . معرفینامه سازمانهای طرف قرارداد بیمارستان جهت ثبت شماره معرفینامه بایستی ابتدا به واحد پذیرش ارائه گردد.

14. در صورتیکه به هر دلیلی بیمار به صورت خصوصی پذیرش شود تغییر نوع تعرفه او از خصوصی به بیمه تحت پوشش یا طرف قرار داد فقط با هماهنگی پزشک و بیمارستان ممکن می باشد، پس حتما نحوه بستری خود را در بدو پذیرش مشخص فرمائید.

15. در بعضی معرفینامه های سازمانهای طرف قرارداد بیمارستان،پرداخت مبلغی تحت عنوان فرانشیز به عهده بیمار می باشد ، که توسط واحد صندوق به صورت علی الحساب از بیمار اخذ میگردد.

16. بیمارانی که از طرف سازمانهای بیمه یا شرکت های طرف قرارداد به بیمارستان معرفی می شوند ، می بایست مابه التفاوت تعرفه آزاد اتاق خصوصی و تعرفه بیمه اتاق 2 تخته و سایر موارد خارج از تعهد بیمه را پرداخت نمایند، لطفا قبل از بستری به این موضوع توجه فرمائید.

17 . چنانچه بیمه درمانی شما با بیمارستان فاقد قرارداد است می توانید بعد از ترخيص طی تماس تلفنی جهت هماهنگي با واحد مدارک پزشکی، اسناد پزشکی خود را جهت ارائه به سازمان های بیمه گر درخواست نمائید. در اینصورت هنگام مراجعه جهت اخذ مدارك، همراه داشتن اصل صورتحساب همراه باارائه كارت شناسايي بيمارلازم مي باشد

پذیرش،مالی،ترخیص

18 . قبل از بستری در بیمارستان جهت اطلاع از بیمه های طرف قرارداد و هزینه های درمانی می توانید با واحد حسابداری- قسمت ترخیص تماس بگیرید .

19. هنگام پذیرش جهت بستری همراه داشتن مدارک ذیل توصیه می گردد:

· همراه داشتن دستور پزشک بیمارستان

· همراه داشتن دفترچه بیمه با تاریخ معتبر و برگه کافی (در هنگام پذیرش و ترخیص)، کارت شناسایی و یا کارت ملی

· همراه داشتن کلیه آزمایشات و مدارک پزشکی قبلی

20. لطفا کلیه اطلاعات دستنبد خود را مطالعه کرده و در صورتیکه اطلاعات درج شده مغایر با مشخصات شناسنامه ای و قانونی شماست، سریعا مسئولین پذیرش را مطلع فرمائید.بدیهی است مسئولیت اطلاعات عمومی پذیرش برعهده خود بیمار می باشد.

21. امکانات تصویربرداری از لحظات با شکوه و بیاد ماندنی تولد فرزند شما، توسط بیمارستان فراهم است .بدیهی است که هزینه فیلمبرداری بعهده بیمار میباشد.

22. هنگام پذیرش فرم نظرسنجی در اختیار شما قرار گرفته است. لطفا فرم را تکمیل نموده و آن را در صندوق های انتقادات و پیشنهادات مستقر در هر طبقه انداخته و با ارائه نظرات خود ما را در ارتقاء کیفیت یاری فرمائید .

23. مبلغی که از شما هنگام پذیرش اخذ میگردد ،فقط پیش پرداخت است . برای آگاهی از مقدار کامل هزینه درمانخود به واحد ترخیص مراجعه فرمائید.از آنجائیکه هزینه بیمارستان شامل هزینه های بیمارستان و حق الزحمه پزشکان می باشد، هزینه مربوط به حق الزحمه پزشکان را از خود پزشکان معالج پیگیری بفرمائید و صورتحساب مربوط به بیمارستان طبق تعرفه های مصوب از واحد ترخیص صادر میگردد.

24. در صورتیکه مدت بستری بیشتر از 3 روز به طول انجامد ،جهت اطلاع از میزان هزینه ها به واحد ترخیص مراجعه نمائید.

25. ممکن است ترخیص بیمار در روز تعطیل انجام شود،لطفا پیش بینی های لازم را برای پرداخت صورتحساب به عمل آورید.

26. ترخیص نوزاد منوط به انجام آزمایشات و اقدامات درمانی است و ممکن است تا بعدازظهر به طول انجامد، بنابراین ساعت ترخیص مادران فارغ شده ، همزمان با ترخیص نوزاد می باشد.

27. در صورت پرداخت هرگونه وجهی به بیمارستان ،لطفا نسخه دوم فیش واریزی را جهت درج در پرونده بیمار به واحد پذیرش تحویل فرمائید و نسخه دوم تا زمانترخیص جهت ارائه به واحد مربوطه نگهداری شود.

28. پرداخت کلیه هزینه های درمانی، پزشکی، تجهیزات، دارو ، ... صرفا از طریق صندوقهای بیمارستان می باشد لذا از پرداخت وجه با هر عنوان به افراد غيرخودداری نمایید . در صورت تماس تلفنی افراد ناشناس بابت تهیه دارو یا واریز وجه، قبل از اقدام ، مراتب را به مسئول بخش اطلاع دهید.

29 . این بیمارستان یک بیمارستان صددرصد خصوصی است که بر اساس اصل درآمد و هزینه امور جاری خود را اداره می کند و تحت پوشش هیچ سازمان و نهاد دولتی نمی باشد، نتیجتا پرداخت ودیعه کامل و کافی و تسویه حساب بر اساس مبلغ اعلام شده توسط ترخیص ، برای بیماران الزامی است . از انجا که نرخ ها قبلا متعادل و بر اساس حداقل ها تنظیم شده اند ، لذا هیچ گونه تخفیفی در هزینه ها وجود ندارد.

مدیریت بیمارستان آبان

 

 

 

Close